AKUSTİK KABİN

Akustik kabin nedir ?

AKUSTİK KABİN

KABİN GÖVDESİ

Kabinin zemini ve yanları titreşimden izole edilmiştir.

AKUSTİK PENCERE

Özel tasarımlı dört katlı ses izolasyon özellikli cam kullanılarak üretilmiştir. Akustik pencere sisteminde 3 adet ses izolasyon odacıkları bulunmaktadır. Pencere ebatları 620x720 mm'dir.

AKUSTİK KAPI

Özel akustik çelik materyal kullanılarak tasarlanmış bulunan akustik kapıda, kapı kapandığında ses izolasyonu için ses bariyerleri oluşturulmuştur. Kapıda acil çıkış sistemi mevcut olup, zorunlu hallerde hasta tarafından kullanılabilmektedir. Kapı ebadı 650x1990 mm'dir. Akustik kapı kalınlığı 120 mm'dir.

HAVALANDIRMA

Akustik kabin içi havalandırmayı sağlamak için tasarlanmış bulunan sessiz 120x120 mm ebatlarında motorize fanlı ventil sistemi kullanılmıştır.Kabin içine temiz hava basılarak, kirli havanın bulunması engellenmektedir.

AYDINLATMA VE ELEKTRİK TESİSATI

Sessiz soft lamba ile kabin içi aydınlatılmaktadır. Kabin içinde elektrik kablo ve kanalları gözükmemektedir. Aydınlatma sistemi hastanın görüşünü engellememektedir. Hastanın operatöre sesini ileteceği diyafon sistemi bulunmaktadır. Kabin içersinde her türlü odiometri cihaz aparatlarının zarar görmemesi için asılabileceği askı sistemi mevcuttur.

KABİN İÇİ YER DÖŞEME

Kabinin içi titreşimsiz döşemeden yapılmıştır. Kolayca değiştirilebilme özelliğine sahiptir. Döşeme materyalinin titreşim yoğunluk ölçüsü DIN 52210 standartlarına göre 25 m olmalıdır.

KABİN YER AYAKLARI

Kabin yer ayakları yer titreşimini engelleyici materyalden yapılmıştır. Ayaklar ileride taşınabileceği göz önünde bulundurularak zemine pas, leke, çizik gibi hasarlar vermemektedir.

KUMANDA MASASI ve PANOSU

Kumanda masası, sökülüp takılabilen, gövdeye kolayca monte edilen, her türlü odiometri cihazını taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Kumanda masası ana gövde ile aynı materyal ve renkten tasarlanmıştır. Kumanda panosu kabin için ışık açma - kapama, ventil sistemi kumanda etme özelliği vardır. Diyafon sistemi kumanda panosundan kumanda edilmektedir. Her türlü odiometri cihazına bağlanabilecek jack sistemi mevcuttur.

DİYAFON SİSTEMİ

Diyafon sistemi, operatör ile hastanın istendiğinde odiometri cihazına gerek kalmadan konuşmasına imkan vermek için tasarlanmıştır. İstenildiği zaman ses yüksekliği ayarlanabilir özelliktedir.

OPSİYONLAR

Kabin Dış Renk Seçeneği, Kabin İç Döşeme Renk Seçeneği, Digital Kalibrasyon ve İşletim Panosu, Standart dışı ebatlarda Sessiz Oda Sistemi, Değişebilir Akustik Özellikli Yer Döşemesi

Akustik Kabin
Akustik Kabin
Akustik Kabin
Akustik Kabin