BARİYERLİ SÜNGERLER

Bariyerli Süngerlerin özellikleri nelerdir ? Çeşitleri nelerdir ? Uygulaması nasıl yapılır ?

Görseller

Epdm Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri
Epdm Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri
Epdm Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri
Epdm Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Gelişen teknolojiye paralel olarak, yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple sonradan meydana gelecek ve hem masraflı hem de telafisi zor durumlarda kalmayı önleyebilmek için yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilmek gerekir. Yapı elemanları vasıtasıyla iletilen bu seslerin miktarlarını azaltmak için alınan önlemlere “Ses Yalıtımı” denir.

  • Gürültü pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. İnsan gürültüyü zamanla kabullenmiş olsa bile zararları artarak devam edecektir. Üstelik gürültü sonucu oluşan işitme kayıplarının ilaçla veya cerrahi bir müdahale ile tedavisi bulunmamaktadır. Özellikle uzun süreler yüksek gürültüye maruz kalanlarda kalıcı işitme kayıpları (sağırlık) oluşmaktadır. Ayrıca fabrika gibi endüstriyel tesislerde çalışanların verimi düşmekte, dikkatlerinin dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelmektedir.

BARİYERLİ SÜNGERLER

Kurşun Bariyerli Akustik poliüretan sünger altındaki PVC veya kurşun bariyerler sayesinde ses emişini mükemmel kılar. Sesin türüne ve şiddetine göre PVC ve kurşunun poliüretan köpük ile çeşitli varyasyonları uygulanabilir. Sesin çok yüksek olduğu motor ve jeneratör daireleri, trenler, gemiler, tırlar, traktörler, otobüsler, kompresörler ve makine etrafının evresinde uygulanabilir.
Çift akustik sünger arasına, doğal kauçuk bariyer yerleştirilerek iletkenliği minimize edilmiş bu izolasyon süngerleri, kirlenmeye ( yağ , toz ) alüminyum folyolar ile kaplanmaktadır. Ses yalıtım değerlerine pararlel olarak ürün güçlendirilmektedir.

Profesyonel bir yat marine yalıtım ürünü olup yüksek ses yutum değerlerine sahiptir. Ses yalıtımın kalitesini iletkeinliği düşürmeye yarayan kaucuk ses yalıtım bariyeri kullanarak sağlanmaktadır. Dilerseniz ekstra olarak bu bariyeri makine odanıza alt kalkan olarak yine kullanabilirsiniz. Kauçuk ses yalıtım bariyeri Kendi başına mükemmel bir ses kesici bariyer görevi görmektedir.
Kurşun bariyerli süngerler çift katmanlı arası kauçuk bariyerli şekilde, 1 cm ile 10 cm arasında özel olarak yoğunlukları artırılarak üretilmektedirler.Önceden kauçuk yerine kurşun levha kullanılrdı, günümüz teknolojisinde kurşun bariyerin yerini kauçuk almıştır.

Akustik veya süngerpan ses yalıtım süngerlerinin yeterli düzeyde ses kesemeyeceği mekanlarda bu süngerler ile birlikte epdm ağır bariyer uygulanmaktadır. Bu tip ses yalıtım süngerlerine bariyerli sünger denmektedir.

Epdm bariyer kauçuk maddeli üstün darbeli ve normal ses kesici ürün olmakla beraber akustik veya süngerpan ile kullanıldığında üstün ses yalıtım performansı sağlamaktadır. Sesin yalıtım oranını alt ve üst yüzeyde kullanılan sünger çeşidi belirlemektedir.Stoklarımızda yeterli sayıda bariyerli sünger bulunmaktadır istediğiniz kadar arayıp sipariş verebilirsiniz. Telefonda sipariş vermek istemiyorsanız KAVACIK şubemize gelerek ürünlerimizi görebilir ve satın alabilirsiniz.

Yapıştırma için özel solid sıvı yapıştırıcısını önermekteyiz. Uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Yapıştırıcısı m2' ye 200 gram kadar gelecek kadar kullanılmalıdır. Yapıştırma işlemi yapılırken akustik sünger ile yapıştırılacak yüzeye ince bir film tabakası oluşturulacak kadar sıvı yapıştırıcı sürülür. Ardından yapıştırıcının kuruması için 1-2 dakika yeterli olucaktır. Daha sonra ise süngerin yapıştırılacağı yüzeye homojen bir şekilde hafifçe elle preslenerek yapıştırma işlemi tamamlanır.

Epdm Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri
Epdm Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri
Epdm Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri
Epdm Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu-Makine Dairesi Ses İzolasyonu-Asansör Dairesi Ses İzolasyonu-Kazan Dairesi Ses İzolasyonu-Enstrüman Çalgı Odası Ses Yalıtımı-Hidrofor Odası Ses İzolasyonu-Kompresör Odası Ses İzolasyonu-Piyano Odası Ses Yalıtımı-Stüdyo Ses Yalıtımı-Hastane EMAR (Mr) Odası Ses Yalıtımı-Bateri Odası Ses Yalıtımı-Akustik Oda Ses Yalıtımı-Müzik Odası Ses Yalıtımı-Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı