Basotect Sünger

Basotect Sünger nedir ? Hangi Amaçla Kullanılır ? Nasıl Uygulanır ?

Görseller

Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Yapı elemanlarının bir çok çeşidi bulunmaktadır.Bunların bazıları çok ağır ve bazılarda hafiftir.İşte bu yapı malzemeleri çalıştıklarında ortamda gürültü yaratmaktadır.Bundan dolayı sonradan meydana gelebilecek gereksiz masraf ve telafisi zor durumlarda kalmamak için yapı malzemelerinin yarattığı sesin davranışını iyi bilmek gerekmektedir.Yapı elemanları vasıtasıyla iletilen bu seslerin miktarlarını azaltmak için alınan önlemlere “Ses Yalıtımı” denir.

  • Gürültü pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. İnsan gürültüyü zamanla kabullenmiş olsa bile zararları artarak devam edecektir. Üstelik gürültü sonucu oluşan işitme kayıplarının ilaçla veya cerrahi bir müdahale ile tedavisi bulunmamaktadır. Özellikle uzun süreler yüksek gürültüye maruz kalanlarda kalıcı işitme kayıpları (sağırlık) oluşmaktadır. Ayrıca fabrika gibi endüstriyel tesislerde çalışanların verimi düşmekte, dikkatlerinin dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelmektedir.

Basotect Sünger

Basotect melamin sünger yanmaz özellikte elde edilen, antibakteriyel bir ses yalıtım ve akustik izolayon malzemesidir. Ses yutum katsayısı yüksektir ve bu sayede ses yalıtımında üst düzey bir performans sergilemektedir. Yüzeyi desenli ve düz olarak üretilmektedir. Desenli olanlar piramit, spesiyal, labirent ve yumurta formlarında elde edilmektedir. Gri ve beyaz renklerde üretilmektedir.

Yüksek ses yutum katsayısı sayedinde mükemmel bir ses yalıtımı sağlamaktadır. Daha etkili bir performans ve güçlü gürültülerin izolasyonu için epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir. Gürültülü mekanlarda rahatsız edici seslerin bir ortamdan başka bir ortama geçişine engel olmaktadır. Seslerin düzenlenmesini sağlamaktadır. Ses dalgalarını kontrol altına alarak kaliteli ve sağlıklı bir ses duyumu sağlamaktadır. Stüdyo, ses kayıt odası gibi profesyonel mekanlarda seslerin kaynağından bozulmadan ve temiz bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. Okul ve hastane gibi hassas mekanlarda çok tercih edilmektedir. Ses düzenleyici süngerdir. Bakteri üretmez. Nemden etkilenmez ve küf tutmaz. Tavan ve duvarlara yapıştımra işlemi ile uygulanmaktadır. Solid adı verlien ve özel yapıştırıcısı olan madde ile yapıştırılmaktadır. Solid malzemeye zarar vermeden sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır. Basotect melamin sünger kendiliğinen yapışkanlı olarakta üretilebilmektedir. Yankı ve eko gibi ses sorunlarının engellenmesini sağlamaktadır.

Basotect Melamin Sünger Kullanım Alanları;
hastane,okul,ofis,çağrı merkezi,toplantı salonu,konferans salonu,atış poligonu,hava alanları,sinema salonu,ev sinema odası,stüdyo,ses kayıt odası,reji odası,müzik odası,enstrüman - çalgı odası,piyano odası,bateri odası,akustik oda,akustik kabin,konser salonu,prova odası,televizyon stüdyosu,radyo stüdyosu gibi vb.

Basotect Melamin Sünger
Basotect Melamin Sünger
Basotect Melamin Sünger
Basotect Melamin Sünger