BONDEX SÜNGER

Bondex Sünger özellikleri nelerdir ? Ne amaçlı kullanılır ? Uygulaması nasıl yapılır ?

Görseller

Bondex Sünger
Bondex Sünger
Bondex Sünger
Bondex Sünger
Bondex Sünger
Bondex Sünger
Bondex Sünger

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Gelişen teknolojiye paralel olarak, yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple sonradan meydana gelecek ve hem masraflı hem de telafisi zor durumlarda kalmayı önleyebilmek için yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilmek gerekir. Yapı elemanları vasıtasıyla iletilen bu seslerin miktarlarını azaltmak için alınan önlemlere “Ses Yalıtımı” denir.

  • Gürültü pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. İnsan gürültüyü zamanla kabullenmiş olsa bile zararları artarak devam edecektir. Üstelik gürültü sonucu oluşan işitme kayıplarının ilaçla veya cerrahi bir müdahale ile tedavisi bulunmamaktadır. Özellikle uzun süreler yüksek gürültüye maruz kalanlarda kalıcı işitme kayıpları (sağırlık) oluşmaktadır. Ayrıca fabrika gibi endüstriyel tesislerde çalışanların verimi düşmekte, dikkatlerinin dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelmektedir.

BONDEX SÜNGER

Echobone Bondex Süngerpan ses izolasyon malzemesi % 80 % 90 ses izolasyonu sağlar.Echobone bondex süngerpan ses izolasyon malzemesi fiyatları ise m2 üzerinden hesaplanır.Süngerpanın ana hammaddesi latex olmasına rağmen, doğal latexin piyasadaki sünger talebini karşılayamaması nedeniyle bilim adamları 1937 senesinde poliüretan hammaddesini oluşturarak, bundan sünger elde etmeyi başarmışlardır.

Yüksek yük taşıma kapasitesi ve esnek yapısı ile ambalaj sektöründe, özellikle cam ürünlerinin taşınmasında tampon ve seperatör olarak kullanılırlar.Rebonded Süngerpan epdm bariyer ile kullanılabilir. Bariyerli süngerpan ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında üstün performans göstermektedir. Epdm bariyer üstün ses kesici özellikli bir üründür.Bu ürün yüksek frekanstaki sesleri kesmek için kullanılır.

Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör dairesinde, tekne motorlarında , yat motorunda , kompresör kabinlerinde,disko, restaurant, sinema, konser, toplantı salonları gibi yerlerde kullanılabilir , titreşimlerin olduğu yerlerde kullanılabilmektedir.

Bondex Sünger
Bondex Sünger
Bondex Sünger
Bondex Sünger


Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar.

Yapıştırma için özel solid sıvı yapıştırıcısını önermekteyiz. Uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Yapıştırıcısı m2' ye 200 gram kadar gelecek kadar kullanılmalıdır.
Yapıştırma işlemi yapılırken akustik sünger ile yapıştırılacak yüzeye ince bir film tabakası oluşturulacak kadar sıvı yapıştırıcı sürülür. Ardından yapıştırıcının kuruması için 1-2 dakika yeterli olucaktır.
Daha sonra ise akustik sünger yapıştırılacağı yüzeye homojen bir şekilde hafifçe elle preslenerek yapıştırma işlemi tamamlanır.