MANTAR ŞİLTESİ

Mantar şiltesi nedir ?

Görseller

Mantar Şiltesi
Mantar Şiltesi
Mantar Şiltesi
Mantar Şiltesi

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Görünüm: Mantarlı - Siyah levha

  • Ebatlar : 540 x 540 mm veya 1000 x 1000 mm

  • Kalınlık : 3 mm - 100 mm

  • Yoğunluk : 100 - 110 gr / cm3

  • Çekme Mukav. : 5,2 kg / cm2

  • Isı iletkenlik : 0,072 W / Mk

  • %50 sıkışma sonrası geri dönüş : % 90

MANTAR ŞİLTESİ

Zemin Ses İzolasyon Malzemeleri - Mantar Esaslı Şilte Kauçuk katkılı mantar levhalar, granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesiyle istenilen kalınlıklarda elde edilmektedir. Kauçuk mantar levhalar ses izolasyonunu kusursuza indirgemesi dolayısıyla inşaat alanında duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

Kauçuk katkılı mantar levhalar, granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesiyle istenilen kalınlıklarda elde edilmektedir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

Hammaddesi Mantar Meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen blok ve silindirlerden dilimlemek ve soyulmak suretiyle istenilen kalınlıklarda mantar şilte, mantar levha, mantar levhalar ve mantar rulo'lar elde edilir. Mantar şilte, Mantar levhalar ve mantar rulolar ses yalıtım, vibrasyon ve titreşim amaçlı oup genişkullanım alanlarına sahip malzemelerdir. Mantar şilteler ayrıca zemin altı, parke altı, şap altı uygulamalarında ses, ısı ve darbe emici özelliği sayesinde mükemmel bir yalıtım sağlar.

Mantar Şiltesi
Mantar Şiltesi
Mantar Şiltesi
Mantar Şiltesi

Mantar Kauçuk Şilte

Kauçuk ve mantar karışımından imal edilmiş, özellikle darbe kaynaklı seslerin azaltılmasında kullanılan etkili bir üründür.

Genel Özellikler:

İnşaat sektöründe beton zemin şap altında veya şap üstünde, parke altında, spor salonları zeminlerinde halı veya seramik altında, jeneratör-kompresör ve mekanik dairelerinde vibrasyon önleyici olarak kullanılır